Panele w okleinie okiennej

Exterior Design 140

panel
Panele Exterior Design 140

Ekskluzywność i trwałość

Niezwykłe i niepowtarzalne panele elewacyjne Strama Panels Exterior Design 140 to prestiż i elegancja. Naturalny wygląd drewnianej deski fasadowej, zarówno efektownej i funkcjonalnej jak i prostej w instalacji. Wykorzystanie do produkcji materiałów najwyższej klasy gwarantuje solidność i trwałość, zarówno konstrukcji jak i koloru. Twoja fasada zachowa niezmienny wygląd drewna przez długie lata. Systemy Strama Panels to bezobsługowa fasada. Zapomnij o uciążliwej i kosztownej konserwacji.

Dystrybutorem naszych paneli jest:
Ecoplast
Indeks
SP-ED140
Materiał podłoża
PVC
Warstwa licowa
folia okienna
System mocowania
SEMS-LM
Długość panela
według zamówienia
Szerokość panela / krycia
151 mm / 142 mm
Grubość panela
10 mm
Grubość systemu mocowania
7 mm
Panele Exterior Design 140

Dopasowana kolorystyka

Panele z serii Exterior Design to cała gama kolorów, które można dobrać do stolarki okiennej i drzwiowej. To unikalna możliwość odmiany wizerunku domu, pensjonatu, hotelu czy domku na działce rekreacyjnej. Także balkonu, podbitki lub podmurówki.

Podstawowa kolorystyka:

Panel Strama Panels Exterior Design

Anteak

Panel Strama Panels Exterior Design

Dąb irlandzki

Panel Strama Panels Exterior Design

Winchester XA

Panel Strama Panels Exterior Design

Złoty dąb

Panel Strama Panels Exterior Design

Winchester XC

Panel Strama Panels Exterior Design

Ciemny dąb

Panel Strama Panels Exterior Design

Szary

Panel Strama Panels Exterior Design

Grafit

Dodatkowa kolorystyka

Na specjalne zamówienie, oferujemy ponad 100 wzorów oklein Renolit, LG Hausys i Continental zgodnie z naszym wzornikiem lub lakierowanie proszkowe na dowolny kolor z palety RAL.

system dociepleń
Panele Exterior Design 140

System dociepleń DryTherm®

Nowoczesny system dociepleń DryTherm® wykorzystuje system montażu SEMS® do mocowania izolacji termicznej i paneli Strama Panels. Docieplenie wykonane jest w metodzie suchej i pozwala na użycie styropianu lub wełny mineralnej.

Jak wygląda proces instalacji systemu elewacyjnego Strama Panels?

Dzięki swej prostocie, najwyższej jakości i nowoczesnemu designowi system elewacyjny Strama Panels pozwala na nieograniczone zastosowanie bez udziału ekipy remontowej. Czysto, szybko i przede wszystkim zgodnie z Twoim gustem. Zobacz jakie to proste.

Krok 1 - Zamawiasz na wymiar

1. Zamawiasz
na wymiar

Krok 2 - Montujesz listwy systemowe

2. Montujesz listwy
systemowe

Krok 3 - Montujesz panele

3. Montujesz
panele

Krok 4 - „Klik”...i gotowe!

4. „Klik”...
i gotowe!

Galeria

Galeria realizacji z zastosowaniem paneli Strama Panels Exterior Design 140.

galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
Panele Exterior Design 140

Informacje techniczne

Rozszerzona tabela informacyjna:

Indeks
SP-ED140
Materiał podłoża
PVC
Warstwa licowa
folia okienna
System mocowania
SEMS-LM
Długość panela
według zamówienia
Szerokość panela / krycia
151 mm / 142 mm
Grubość panela
10 mm
Grubość systemu mocowania
7 mm
Dylatacja podłużna
4 mm/mb
Dylatacja poprzeczna
1 mm (wymuszona przez SEMS-LM)
Waga 1 m2 (łącznie z rusztem)
4,7 kg
Możliwość modelowania
nie
Opcja DryTherm
tak
Łączenie z innymi seriami paneli Strama Panels
tak
Zestaw naprawczy
torebka z łatkami wyciętymi z folii Renolit®
Klasyfikacja ogniowa
(NRO), A2, s3, d0
Gwarancja
MX 10 lat, PX 15 lat, FX 15 lat

Technologia Strama Panels:

  • panele Strama Panels Exterior Design są wykonane z PVC metodą ekstruzji,
  • powierzchnia paneli Strama Panels Exterior Design jest laminowana najwyższej jakości folią wielowarstwową Renolit® EXOFOL serii MX, PX, FX, Continental lub LG,
  • listwy montażowe SEMS-LM są wykonane ze stali nierdzewnej lub cynkowanej galwanicznie o parametrach stali konstrukcyjnej. Forma listwy jak i grubość zastosowanej blachy gwarantują trwałość i wieloletnie użytkowanie fasady, porównywalne z trwałością konstrukcji budynku,
  • listwy wykończeniowe SEMS-JA, SEMS-HA i SEMS-CA są wykonane z aluminium ekstrudowanego i zabezpieczone przed korozją metodą anodowania. Technologia wytwarzania listew nadaje im trwałość porównywalną z konstrukcją budynku,
  • pozostałe elementy systemu SEMS (kołki dystansowe SEMS-KD, wkręty samowiercące) są wykonane ze stali galwanizowanej,
  • folia Renolit FX chroni przed trwałym zniszczeniem fasady przez graffiti i można ją bez problemu wyczyścić,
Panele Exterior Design 140

Inspiracje i ciekawostki

Wykorzystanie potencjału architektonicznego budynku dzięki panelom zewnętrznym drewnopodobnym

Panele drewnopodobne w systemie Strama Panels poszerzają możliwości projektowe elewacji i całego otoczenia budynku, domu czy bloku mieszkalnego. Dzięki uniwersalności zastosowania, różnorodności kolorów i wzorów oraz łatwości montażu i wykończenia detali pozwalają na dodanie akcentów w różnych miejscach elewacji niezależnie od stopnia skomplikowania projektu budowlanego.

Inspiracje, czyli do czego zastosować panele elewacyjne drewnopodobne

Panele elewacyjne drewnopodobne szczególnie polecane są do renowacji budynków, którym chcemy odtworzyć lub nadać tradycyjny wygląd ścian z drewnianych desek. Panele elewacyjne drewnopodobne w okleinach z efektem starzenia przywrócą wygląd domów i budynków gospodarskich według projektów sprzed 100 lat i wcześniejszych lub pozwolą na zbudowanie nowych domów wyglądających jak klasyczne, zachowując jednocześnie wszystkie zalety nowego domu.
Odnowione elewacje małych obiektów komercyjnych takich jak salony kosmetyczne, fryzjerskie, placówki handlowe, salony samochodowe podniosą prestiż i spowodują, że klienci chętniej będą je odwiedzać.
Panele elewacyjne drewnopodobne w okleinach z efektem starzenia przywrócą wygląd domów i budynków gospodarskich wg projektów sprzed 100 lat i wcześniejszych lub pozwolą na zbudowanie nowych domów wyglądających jak klasyczne zachowujące jednocześnie wszystkie zalety nowego domu.

Osuszanie starych murów

Dzięki łatwości montażu można w szybki i estetyczny sposób ochronić mur przed dalszym zawilgoceniem, a w konsekwencji, dzięki temu że system jest wentylowany – osuszyć go. Elewacja drewnopodobna marki Strama Panels to pewny wybór na lata.

Uniwersalny system montażu i wykończenia

Panele drewnopodobne w systemie Strama Panels to coś więcej niż jedynie imitacja deski elewacyjnej i nie jest to tylko pusty slogan, ponieważ dzięki zaletom rozwiązań systemowych Strama Panels, panele są znacznie łatwiejsze w montażu niż tradycyjne drewno. Dzięki elastyczności produktu uzyskanej dzięki użyciu wysokiej klasy surowców, narożniki i nadproża wykonuje się w nieskomplikowany sposób osiągając wspaniały efekt końcowy w postaci estetycznej i funkcjonalnej elewacji. Można to zrobić po pracy, samemu lub z przyjacielem. A praca ta może być przyjemną odmianą codziennego życia. Jeśli ktoś nie jest miłośnikiem tego rodzaju zajęć – wystarczy wraz z zamówieniem zarezerwować ekipę montażową. Dzięki autorskiemu, uniwersalny systemowi mocowania SEMS-LM system Strama Panels daje możliwość łączenia wszystkich paneli drewnopodobnych i kolorowych z seriami paneli aluminiowych i paneli klinkier design.